Několik záchytných parkovišť má Brnu vyřešit problémy s parkováním

V příštích letech má po celém Brně vyrůst 5 parkovišť typu P+R (park and ride) se stovkami parkovacích míst. Parkoviště mají motivovat řidiče k tomu, aby na něm zaparkovali a do centra se vydali hromadnou dopravou.

Kde mají parkoviště vzniknout

Dle vedení města Brna by parkoviště mohla vzniknout v Králově Poli, konkrétně na ulici Purkyňova (nad sportovními halami) a u nádraží. Další pak u Zetoru, u nemocnice v Bohunicích a na ulici Veveří (naproti budově SONO CENTRA).

Jedno záchytné parkoviště už máme

U Ústředního hřbitova je jedno záchytné parkoviště, není ale příliš využívané. Řidiči mohou jet vozem až do centra, kde je stále ještě možné jej zaparkovat. V létě začíná rezidentní parkování, které má dostat auta z již přeplněných ulic do parkovacích domů.

Parkoviště u nemocnic

Problém s parkováním je v Brně tradičně u nemocnic. Město proto uvažuje o výstavbě parkovacích domů u sedmi nemocnic. Provozovat tyto domy by pak mohlo město, nemocnice, ale také jiný investor.


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/www/garazejanackovodivadlo.cz/www/wp-content/themes/greenchilli/single.php on line 47