Zaplatili jste si v Brně za rezidentní parkování? Požádajte si o peníze zpět!

Rezidentní parkování pro všechny oblasti je po změně pro první vozidlo zcela zdarma. Pokud jste si vyřídili povolení k rezidentnímu parkování v době, kdy byla cena stanova na 600 Kč, můžete si o peníze zažádat. Úřad vám je vrátí.

O peníze si musíte zažádat

Jedinou podmínkou proto, abyste peníze dostali je podání žádosti, resp. je třeba vyplnit jednoduchý formulář údaji o registrační značce auta, váš bankovní účet, na který se mají peníze poukázat atd. Zmíněný formulář Žádost o vrácení platby za poplatek je ke stažení na tomto odkazu, případně je k dispozici na pracovišti na Zvonařce 5.

Úřední hodiny

Po 9.00h – 17.30h
Út 8.00h – 12.00h
St 9.00h – 17.30h
Čt 8.00h – 12.00h
Pá 8.00h – 12.00h

Zažádat o vrácení pak můžete osobně na pobočce, ale i pohodlně elektronicky. Peníze obdržíte rovněž přímo na pobočce, případně na bankovní účet, který jste v žádosti uvedli.

O vrácení můžete zažádat také poštou, a to odesláním žádosti na adresu:

Kontaktní pracoviště Parkování v Brně
Zvonařka 5, 61700.

Pro majitele datových schránek je možné žádost zaslat na ID a7kbrrn a pro vlastníky elektronického podpisu stačí poslat dokument na VratkaRP@brno.cz. V těchto případech má úřad na vrácení 30 dní.

Potřebuji oprávnění i přesto, že parkování nyní zdarma?

Jednoznačně ano. Ačkoliv je první auto opravdu zdarma, bez registrované registrační značky auta v systému budete pokutováni, protože kontrola vyhodnotí, že parkujete v dané lokalitě neoprávněně.