V Brně se testovala jízda autem bez oleje

V Brně proběhlo testování vozu, které v sobě nemělo motorový olej. Test byl proveden na vozidle Škoda Fabia a ukázal, že i bez oleje je možné s autem dojet, a to v případě přidání vhodného aditiva do oleje. Tím můžete zajistit, že se v krizových situacích motor nezadře.

Proč je vlastně motorový olej ve voze potřeba?

Olej ovlivňuje životnost motoru, cirkuluje v něm a chrání jednotlivé součástky před opotřebením. Pokud ve voze není dostatek oleje, případně je nekvalitní nebo chybí úplně, může dojít ke zhoršení výkonu vozidla, větší spotřebě, ale především k zadření a nevratnému poškození motoru.

Testování vozu bez motorového oleje

Test byl prováděn za účelem vyzkoušet aditiva do motorového oleje od značky EKOLUBE MOTOR. Společnost představila přípravek, který má dostatečné mazací schopnosti a chrání motor před zadřením.

V rámci testování byl vozu vyměněn starý motorový olej a palivový filtr. Do nového oleje byl přidán přípravek a ujeto přibližně 800 kilometrů, aby byl přípraven aplikován. Poté byl olej kompletně vypuštěn. Auto pak ujelo 50 km bez oleje a zadření motoru. Poté byl test ukončen a motor byl bez jakékoli známky poškození.

Test jasně dokazuje, že přidáním vhodných aditiv si můžete ušetřit spoustu problémů a motor auta ochránit.

Jak na kontrolu?

Předejděte problémům s olejem jeho kontrolou a včasnou výměnou. Kontrolu oleje můžete provádět sami. Nezbytné však je, aby bylo auto vychlazené a stálo na rovině. Každé vozidlo má kontrolku oleje v nádobce jinou. Vždy však musí být olej mezi hranicí minimum a maximum. Olej pod kapotou naleznete v nádobě označené žlutou nádobkou s kapičkou. Stejné značení naleznete i na kontrolce v autě. Pokud je oleje málo, bude svítit červeně. Výměna oleje se provádí po 15 – 20 tisících kilometrů.