Informace o rekonstrukci Janáčkova divadla

Díky velice špatnému stavu střechy divadla začne v dubnu 2017 generální oprava, jenž zasáhne i do vnitřních prostor divadla.

Co se bude opravovat

Kromě již zmíněné střechy se opravy dotknou i zázemí zaměstnanců, foyer i zkušeben. Ve velice špatném stavu se nachází elektroinstalace, vzduchotechnika, ale i třeba rozvody vody. Rekonstrukce nijak neovlivní fungování garáží pod Janáčkovým divadlem.

Tip: Kolem garáží (a v Brně obecně) je skvělá koncentrace výborných kaváren. O těch nejlepších si můžete přečíst v článku 15 kaváren v Brně, které nesmíte vynechat a některou z nich navštívit. Například kavárna Mymika je od vjezdu na parkoviště vzáldena jen opravdu pár desítek metrů.

Kde se bude hrát

Návštěvníci divadla se nemusejí bát, všechna představení se dočasně přesunou o pár desítek metrů jinam – do prostor Mahenova divadla. V současné době v rámci projektu Cirkus bude! můžete navštívit herce z činohry v Lužáneckém parku.

Do kdy mají být opravy hotovy a kolik budou stát

Opravy by měly být dokončeny do září 2018 září 2019 a z městského rozpočtu bylo vyčleněno 600 milionů korun, což z rekonstrukce činí nejnáhladnější v historii divadla. Termín byl posunut, protože se zjistilo, že některé vrstvy stropního pláště i stropní konstrukce jsou poškozené.